15 nov. 2017

Pentru copiii din Centrele socio-educationale “Invingatorii” si “Voiosii” vacanta a insemnat multa voie buna, energie pozitiva si surprize frumoase. Cu sprijinul Asociatiei Culturale pentru Educatie prin Arta, copiii au avut sansa de a viziona gratuit la Teatrul Odeon piesa “Carina in drumul spre casa…”. Ei au fost participanti activi la aventurile Carinei, fetita care se rataceste de parintii ei intr-unul din mall-urile din orasul in care locuieste, traind fiecare descoperire si experienta alaturi de eroina, intr-o atmosfera de basm unde magia si muzica s-au impletit armonios. Adresam cele mai calde multumiri doamnei Andra Achim, membru al Asociatiei Culturale pentru Educatie prin Arta, pentru aceasta oportunitate oferita copiilor din centrele Fundatiei JOYO!

Tot in aceasta vacanta s-au bucurat de coloritul frumos al naturii in Parcul Cismigiu, unde aleile insorite le-au fost spatii de joaca.