Fundația JOYO a oferit posibilitatea unui număr de 100 de copii din familii cu mari dificultăți socio-economice, de a se bucura de o tabără gratuită la munte.

Această tabără, visul a 100 de copii mai puțin norocoși, a putut deveni realitate grație generozității unei familii cu suflet mare, care de câțiva ani la rând sponsorizează anual această tabără destinată copiilor defavorizați.

În cadrul “Tabarei socio-educative Valentina 2013 “ s-au organizat workshop-uri educative și alte activități de timp liber, precum: drumeții, vizite la mănăstiri și alte obiective turistice etc.

Mulțumim foarte mult familiei care a dăruit acestor copii tabăra mult visată pe care familiile lor nu ar fi putut să le-o ofere.