08 aug. 2018

Fundatia JOYO organizeaza in perioada 05-11 august 2018 o tabara socio-educativa gratuita pentru 110 copii proveniti din medii vulnerabile, elevi in scoli de pe raza municipiului Bucuresti. Copiii sunt beneficiari ai Centrului de Zi “Casa Florian” si ai altor proiecte derulate de organizatia noastra.

Tabara se va desfasura la munte, in Centrul de Agrement Busteni al Directiei Judetene de Sport si Tineret Prahova. Timp de o saptamana cei 110 de copii vor fi implicati intr-o serie de activitati educative, de socializare si timp liber, menite sa contribuie la dezvoltarea lor psiho-socio-emotionala, cat si la imbunatatirea starii de sanatate.

In ultimii 11 ani Fundatia JOYO a oferit locuri gratuite in tabere socio-educative unui numar de 1450 de copii, contribuind astfel la diminuarea riscului de abandon scolar, cat si la cresterea calitatii vietii acestora.