Un grup de copii de la Fundatia JOYO, insotiti de parintii lor au avut prilejul de a petrece momente frumoase impreuna sambata, 18 iunie, la Palatul National al Copiilor. Ei au fost invitati sa vizioneze gratuit spectacolul organizat de Palatul Copiilor si Asociatia Dans AS, spectacol in cadrul caruia au sustinut recitaluri cunoscuti artisti precum Pepe, Daniel Iordachioaie si Mihai Constantinescu.  Activitatea culturala din aceasta sambata a deschis seria unui program structurat pe care Fundatia JOYO l-a initiat cu scopul de a oferi familiilor din proiectele socio-educative ale fundatiei posibilitatea de a socializa si de a petrece timp de calitate impreuna. Astfel de activitati sunt menite sa consolideze coeziunea familiei, sa dezvolte comunicarea si relationarea dintre parinti si copii, cu scopul prevenirii abandonului familial.