În perioada 18-24 iulie Fundația JOYO organizează în stațiunea Călimănești-Căciulata, judetul Vâlcea tabăra socio-educativă “Valentina’s Camp 2013”, pentru 100 de copii defavorizați. Copiii, care provin din familii cu mari dificultăți socio-economice, sunt beneficiari ai proiectelor de prevenire a abandonului școlar și de reintegrare școlară, derulate de Fundația JOYO. “Valentina’s Camp” se află deja la a 3-a ediție, iar în fiecare an, câte 100 de copii defavorizați au astfel posibilitatea de a se bucura de o tabără gratuită la munte, chiar dacă familiile lor nu le-o poate oferi. În cadrul taberei se organizează o serie de activități socio-educative de timp liber, cât și workshop-uri pe tema prevenirii abandonului școlar.