FUNDAȚIA JOYO, susținută de FOERDERVEREIN JOYO Elveția și FOERDERKREIS JOYO Germania, poate supraviețui numai prin generozitatea și suportul sponsorilor săi. În fiecare an, educarea și dezvoltarea normală a circa 100 de copii și tineri, beneficiari ai proiectelor noastre, depind de aceștia.

Fundația JOYO mulțumește tuturor finanțatorilor și sponsorilor săi loiali (organizații guvernamentale și non- guvernamentale, companii, grupuri, persoane, parohii și membrii ai bisericii), ca și tuturor partenerilor și colaboratorilor care s-au implicat alături de noi și au investit în viitorul acestor copii.

SPONSORI/ DONATORI DIN STRĂINĂTATE

SPONSORI/ DONATORI DIN ROMÂNIA

Fundația mulțumește, de asemenea, tuturor persoanelor care au donat 2% din impozitul pe venit în beneficiul copiilor și tinerilor în dificultate, în anul 2018.

REFERINȚE

• Membru Wissenschaftl. International. Gremien & Prof. Academician Dr. Alexander Zehnder, Zuerich
  • Presedintele Diakonischen Werkes der Lutherischen Kirche A.B in Rumänien, Klaus Daniel, Vulcan, Romania
  • Secretarul General AIDROM Bucuresti, Christian Teodorescu