Copiii din Centrul de Zi ”Casa Florian” descoperă lumea călăuziți, în fiecare săptămână, de Prof. Dr. Adrian Andrieș de la Facultatea de Farmacie a Universității de Medicină și Farmacie ”Carol Davila” din București, membru al Lions Club Bucharest Millennium. Contactul direct și subiectele legate de știintă și cultură, de lumea înconjurătoare, civilizații, descoperiri, tradiții, obiceiuri și multe altele, îi încântă pe copii, care așteaptă cu nerăbdare fiecare revedere. Metodele interactive de prezentare, într-o manieră transdisciplinară și absolut informală, fac din întâlnirile de la ”Casa Florian” un posibil reper educațional. Mulțumim foarte mult domnului Adrian Andrieș și celorlalți membri ai Lions Club Bucharest Millennium pentru implicarea activă și suportul acordat copiilor defavorizați din proiectele Fundației JOYO.