21 mai 2019

Semimaratonul Bucuresti din 11-12 mai a insemnat pentru copiii de la Fundatia JOYO miscare, sanatate, energie, aer curat si voie buna!

Sambata, ei au participat la cursa copiilor si a adolescentilor, iar grupul artistic al centrului nostru Casa Florian a incantat participantii cu cantecele vesele de pe scena din Piata Constitutiei. In plus, unul dintre copii a fost norocos si a castigat o bicicleta la tombola organizata la finalul Semimaratonului.

Duminica, copiii si echipa Fundatiei JOYO au fost voluntari de nadejde la distribuirea apei in punctele de hidratare de pe traseul Semimaratonului adultilor.

Multumim Rotary Club Bucuresti Atheneum pentru invitatie si pentru implicarea copiilor in activititatile Semimaratonului!